Huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo dla dzieci

Huśtawki na każdym placu zabaw zawsze są oblegane przez dzieci. To sposób rekreacji uwielbiany zarówno przez te najmniejsze, jak i trochę starsze pociechy. I nic dziwnego, bo ta zabawa niesamowicie relaksuje i odpręża. A gdyby tak zainstalować huśtawkę we własnym domu? Zapewnić swoim maluchom tę atrakcję w dowolnym momencie w ciągu dnia, a tym samym móc swobodnie kontrolować ich zabawę?

Huśtawka bocianie gniazdo - plac zabaw

Bocianie gniazdo dla dzieci

Huśtawka ogrodowa może mieć różne formy. Może to być zwykła deska, opona lub… bocianie gniazdo dla dzieci! Taka forma pozwala na bujanie się do woli w nieco mniej tradycyjny sposób. A ponieważ akurat ten element wyposażenia placu zabaw cieszy się ogromną popularnością i na placach zabaw wręcz powstają kolejki, warto zainwestować we własną zabawkę, dostępną w zaciszu własnego ogrodu. W cieniu drzew i z trawą pod stopami. Rodzice będą mieć swoje pociechy zawsze na oku… a może i sami się skuszą? W końcu każdy z nas od czasu do czasu powinien zatroszczyć się o swoje wewnętrzne dziecko. Poprawić sobie humor i miło spędzić czas ze swymi pociechami.

Dlaczego akurat huśtawka ogrodowa bocianie gniazdo dla dzieci?

Huśtanie się, kołysanie i bujanie pozwalają na bezpieczną zabawę z grawitacją. W jednym momencie dziecko znajduje się w górze, by po chwili opaść do pozycji wyjściowej. Uspokaja, relaksuje, odpręża i kształtuje zmysł równowagi. Przede wszystkim bawi. Pomaga dotlenić mózg i tym samym poprawia koncentrację i zdolność uczenia się. Zakup huśtawki ogrodowej może okazać się lekarstwem na problemy w nauce. Huśtanie się wspiera produkcję endorfin, zwanych hormonami szczęścia, które mają właściwości uspokajające i przeciwbólowe. Redukuje stres. Odciąga od telefonu i tabletu. Po prostu przyjemnie jest poczuć beztroskę i wiatr we włosach. Z uczuciem kołysania też mamy same przyjemne doświadczenia już od samego początku. Kołysani byliśmy jeszcze w łonie matki, a potem w jej opiekuńczych ramionach.

Później wspólne wypady na plac zabaw i odkrywanie uroków zabawy z rówieśnikami. Może ulubiony bujany fotel babci czy dziadka. Nic dziwnego, że huśtawka typu bocianie gniazdo jest tak popularna. Ma jeszcze jedną zaletę. W przeciwieństwie do tradycyjnej kładki pozwala na więcej swobody w trakcie użytkowania, na przykład na bujanie z rotacją. Nie zajmuje wiele miejsca i jest łatwa w montażu. A umieszczona w zaciszu ogrodu jest dostępna zawsze, gdy dziecko ma ochotę.