Małpi gaj

Dzieci mają niespożytą energię i uwielbiają być w ruchu! Chętnie też wspinają się, skaczą, podciągają – w ten sposób nie tylko świetnie się bawiąc, ale także trenując rozwijające się dopiero mięśnie. Warto dać im szansę na aktywne spędzanie wolnego czasu nie tylko na szkolnych i publicznych placach zabaw, ale też w przydomowym ogrodzie – w Waszym prywatnym małpim gaju!

Aktywności

Drewniane place zabaw typu małpi gaj pozwalają na wiele gier i ćwiczeń uwielbianych przez dzieci. Możecie więc zdecydować się na przykład na konstrukcję z dużą ilością drążków, pozwalających na podciąganie się i „przekładankę”, w której chwyta się rękami kolejne szczeble, nie dotykając jednak ziemi stopami. Wysokość drążków można dostosować do wieku i wzrostu dzieci, przez co ćwiczenia będą bezpieczne.

Ogrodowy plac zabaw nie może obejść się też bez drabinek linowych i ścianek wspinaczkowych – dzieci uwielbiają wdrapywać się na nie jak prawdziwe małpki! Kolejnym elementem, który pociechy pokochają, jest huśtawka, ale uwaga! Rolę siedziska może pełnić szerokie bocianie gniazdo, dysk, może to być też tradycyjna plastikowa kładka. Każdy z rodzajów pozwala na inną zabawę, wszystkie dostarczają jednak pociechom – a także ich rodzicom – masę frajdy.

Bezpieczeństwo

Domowy plac zabaw jest stabilny – to mocna konstrukcja, której nie grozi przewrócenie ani w czasie najintensywniejsze zabawy (także z udziałem dorosłych!) ani przy silnym wietrze. Sznury od huśtawek są mocne, tak samo linki drabinek, a chwyty ścianek wspinaczkowych przymocowano w trwały sposób. Co więcej, w czasie zabawy dzieci przebywają cały czas w jednym miejscu – łatwo jest je mieć na oku i w ten sposób nadzorować zabawę. Ogrodowy małpi gaj to zarazem frajda dla dziecka i spokój dla rodzica.

Małpi Gaj to prosta i ciekawa drewniana konstrukcja dla bardzo aktywnych, szukających wciąż nowych bodźców do zabawy dzieci. To właśnie tu mogą w końcu i za zgodą opiekunów wdrapywać się, prześlizgiwać, czy wspinać.
To prawdziwa plątanina wszelkiej maści drabinek i linek. Znajdziemy tutaj drabinki metalowe, drabinki wiszące,
drabinki poziome, liny, drabinki sznurowe oraz wszystko, co potrzebne jest w dżungli wspaniałego placu zabaw.

Przykładowe projekty - plac zabaw ze ścianką wspinaczkową

Małpi gaj ogrodowy to zestaw wszelkiego rodzaju drabinek, sznurów i innych elementów do wspinania się, podciągania i innych zabaw ruchowych rozwijających motorykę. Dzieciaki będą zachwycone! Małpi gaj do domu to świetna alternatywa. Przede wszystkim zapewnia możliwość bezpiecznego (dzięki solidnemu wykonaniu) i nadzorowanego (dzięki instalacji we własnym ogródku) rozwoju ruchowego dzieci. Mogą one świetnie wykorzystać słoneczną pogodę, spędzając ciepłe dni na dworze, wspinając się, skacząc czy pokonując przeszkody. Do wyboru są ścianki wspinaczkowe, drabinki, szczebelki, sznury i inne elementy, które można zestawić wedle własnego upodobania.

Małpi gaj ogrodowy i jego zalety

Każdemu rodzicowi zależy na szczęściu oraz bezpieczeństwie jego pociech. Nam również zależy na tym, by wszystkie dzieci były radosne i zadowolone, ale przede wszystkim bezpieczne, dlatego ogromny nacisk kładziemy na solidność wykonania wszystkich elementów. Takie rozwiązanie to również swoboda – każdy projekt jest inny, bo dostosowany do warunków i potrzeb. Poszczególne elementy można dowolnie zestawiać ku radości małych użytkowników. To też możliwość kontroli i nadzoru podczas zabawy, by skończyła się śmiechem, a nie skaleczeniem czy kontuzją. Jakie elementy oferuje małpi gaj? Ogranicza Państwa jedynie wyobraźnia! Mogą to być drabinki, huśtawki, ścianki wspinaczkowe, szczebelki, drabiny sznurowe i wiele innych. Wszystkie z pewnością dadzą dzieciom mnóstwo radości. A to jeszcze nie koniec korzyści!

Przykładowe projekty - plac zabaw ze ścianką wspinaczkową i bocianim gniazdem

Korzyści płynące z posiadania małpiego gaju we własnym ogródku

Korzyści płynących z takiego rozwiązania jest wiele.

  • Przede wszystkim zyskują Państwo pewność, że urządzenia są bezpieczne, czego nie można powiedzieć o tych z publicznych placów zabaw.
  • Mają Państwo dzieci cały czas na oku bez konieczności przerywania codziennych zajęć.
  • Dzieci mogą bawić się, kiedy chcą i jak chcą, rozwijając sprawność fizyczną, pewność siebie i poczucie sprawczości. To daje niesamowitą siłę i moc, które będą potrzebne w pełnym wyzwań dorosłym życiu.
  • Małpi gaj ogrodowy odciąga również od laptopa czy smartfona. Pomaga zrelaksować się, dotlenić mózg, a później skoncentrować na nauce. Wspomaga produkcję endorfin, zwanych hormonami szczęścia, które mają właściwości uspokajające oraz przeciwbólowe.
  • Daje możliwość udanego spędzenia czasu z koleżankami, kolegami czy rodzicami, co wzmacnia relacje.

To mit, że zabawki i urządzenia zewnętrzne niczemu nie służą. Jeśli tylko zrobić z nich właściwy użytek, mogą stać się katalizatorem prawidłowego rozwoju. I przynieść wszystkim mnóstwo dobrej zabawy!