Siatki oraz ścianki wspinaczkowe - plac zabaw w ogrodzie dla dzieci

Ścianka wspinaczkowa - plac zabaw przy domu

Wspinanie się to wspaniała forma aktywności. Rozwija koncentrację, zmysł równowagi, zachęca do kontaktu z przyrodą oraz poprawia sprawność całego ciała. Warto więc zachęcać do niej dzieci. Do tego świetnie nadaje się ścianka wspinaczkowa do ogrodu. Ścianka wspinaczkowa dla dzieci może już teraz stać w Państwa ogródku! Chwyty rozmieszczone są tak, by stanowić coraz większe wyzwanie dla młodych adeptów sztuki poruszania się w pionie. Solidne mocowanie gwarantuje, że wszystkie elementy są bezpieczne dla użytkowników. Trzeba się nieco nagłowić i napracować, by wdrapać się na górę! Podobną rolę może odgrywać siatka wspinaczkowa do ogrodu.

Siatka do wspinaczki na wymiar czy ścianka?

W obu rodzajach zabawy chodzi o jak najszybsze dotarcie na sam szczyt. W przypadku ścianki dziecko porusza się, korzystając z chwytów, czyli przymocowanych, wystających elementów, przypominających naturalne skały. Z kolei siatka powstaje z mocnego sznura, po którym można przemieszczać się w górę. To świetna okazja, by się sprawdzić, może nawet zdrowo rywalizować z koleżankami, kolegami lub rodzeństwem. Na pewno pociechy będą zadowolone, mogąc zdrowo się zmęczyć i rozładować nagromadzoną energię. Taka fizyczna aktywność to nie tylko świetna profilaktyka chorób układu krążenia czy otyłości. To budowanie pozytywnych nawyków. Podnoszenie sprawności fizycznej. Lepsze wyniki w nauce, dzięki ćwiczeniom, które pomagają się skoncentrować na nauce i szybciej uporać ze szkolnymi obowiązkami.

Zalety ścianki i siatki do wspinaczki na placu zabaw

Oprócz licznych korzyści zdrowotnych, wynikających z aktywności fizycznej, oba rozwiązania mają inne zalety.

  • Ścianka wspinaczkowa dla dzieci może być elementem ogrodowego małpiego gaju. Żadna konstrukcja nie będzie taka sama – dostosujemy ją do oczekiwań pociechy i wymiarów ogrodu.
  • Siatka wspinaczkowa do ogrodu jest projektowana na wymiar i tym samym zawsze doskonale wpasuje się w otoczenie.
  • Solidne mocowania, nad którymi rodzice mają nieustanny nadzór, są w pełni bezpieczne dla dzieci.
  • Ponieważ urządzenia będą ustawione w Państwa ogrodzie, dzieci zawsze będą w zasięgu wzroku, bez nerwów i kolejek do ulubionej zabawki.
  • Wspinanie skutecznie odciąga od ekranu laptopa i smartfona, budując prawidłowe nawyki
  • Ścianka uczy wielu rzeczy, m.in. koncentracji, planowania, asekuracji.
  • Wspinanie pozwala rozwijać pewność siebie i sprawność w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach, pod nadzorem rodziców;

Te kilka argumentów powinno wystarczyć, by umieścić ściankę wspinaczkową bądź siatkę na placu zabaw we własnym ogródku.