Dieta pudełkowa – tak czy nie?

Dieta pudełkowa – tak czy nie?

Moda na dietę pudełkową staje się już od jakiegoś czasu prawdziwym hitem. Zewsząd dobiegają głosy i hasła promujące ten rodzaj odżywiania, pojawiają się pozytywne opinie, chociaż nie brakuje również osób sceptycznie nastawionych do tego typu rozwiązań. Na czym polega dieta pudełkowa? Czy warto z niej skorzystać? Tłumaczymy i przedstawiamy wszystkie za oraz przeciw.

Dieta pudełkowa to nic innego jak specjalnie dla nas skomponowany jadłospis i przyrządzone dania dostarczane prosto do naszego mieszkania. Składając zamówienie przekazujemy informacje, na czym najbardziej nam zależy – na redukcji, budowaniu masy mięśniowej – i otrzymujemy, oczywiście w pudełkach, produkty i przepisy. W większości przypadków przygotowanie dania z pudełka wymaga tylko kilu chwil.

Czy to ma jakieś zalety? Przecież jedzenie z pudełka niekoniecznie nasuwa nam na myśl pozytywne skojarzenia…

Oczywiście bez problemu można znaleźć plusy. Pierwszym, i najważniejszym plusem diety pudełkowej jest fakt, że otrzymujemy wszystko bezpośrednio do domu. Jedynym wysiłkiem jest zakupienie świeżych warzyw jakie są podane w przepisach. W ten sposób zaoszczędzimy czas i energię na niepotrzebne bieganie po sklepach. Drugą zaletą jest specjalnie stworzony jadłospis, który uwzględnia nasze potrzeby. Nie musisz już zastanawiać się co możesz zjeść, a czego nie, czy lepiej upiecz czy ugotować. W przypadku diety pudełkowej otrzymujesz odpowiednią i obliczoną ilość produktów, dzięki którym tworzysz posiłki nie przekraczające limitu kalorii. W ten sposób nie musisz się już martwić, wyliczać i ważyć bo wszystko jest już zrobione za Ciebie.

Większość jadłospisów z diet pudełkowych jest przygotowana dla osób nastawionych na redukcję, które chcą poprawić swoją sylwetkę i zależy im na ujemnym bilansie kalorycznym. Do wyboru są bardzo zróżnicowane oferty – wszystko zależy od firmy, która będzie realizowała zamówienie. Plusem jest też różnorodność proponowanych tam dań, które zostają oparte na sezonowych warzywach i owocach, jak również mogą wprowadzać produkty, których jeszcze nie mieliśmy okazji próbować.

Niewątpliwie, dieta pudełkowa, wbrew nazwie, ma całkiem dużo zalet. Czy są jakieś minusy? Można powiedzieć, że pierwszym minusem jest jednak dostępność – nie w każdym mieście, szczególnie mniejszym, można znaleźć taką ofertę. Drugim minusem może też być dla niektórych cena, chociaż zestawiając ją z wizytą u dietetyka i zakupem produktów jest ona jednak całkiem atrakcyjna. Jeżeli nie masz czasu na codzienne gotowanie i przygotowywanie zdrowych posiłków lub potrzebujesz w tym pomocy i nie zawsze wiesz co będzie dobrym wyborem, to warto spróbować skorzystać z diety pudełkowej. Zawsze będzie to krok do wymarzonej sylwetki o wiele lepszy niż tylko myślenie o nim.

Podobne Artykuły