Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach

Nadszedł nowy rok. Po sylwestrowej zabawie na pewno nadszedł czas na zastanowienie się nad postanowieniami, które chcielibyśmy zrealizować w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Niestety, bardzo często stawiamy sobie poprzeczkę zbyt wysoko. Efektem jest rozczarowanie, zniechęcenie i porzucenie naszych postanowień. Czy naprawdę tak trudno w nich wytrwać? A może, czy warto planować z okazji Nowego Roku jakiekolwiek zmiany?

Niewątpliwie koniec starego roku i początek nowego jest momentem, gdy wszelkie nasze pomysły na wprowadzenie zmian w życiu wydają się być niezwykle realne. Lecz czasami potrzeba odrobiny wytrwałości i pracy aby udało się je zrealizować. Przede wszystkim powinno się stosować zasadę małych kroczków. Jeżeli nasza codzienna była do tej pory oparta jedynie na jedzeniu typu fast food, to nie powinniśmy oczekiwać, że już pierwszego stycznia bez problemu będziemy zajadać się sałatą i marchewką. Podobnie jest z aktywnością fizyczną. Wiele osób postanawia, że w nowym roku rozpocznie ćwiczenia, które poprawią kondycję, wymodelują sylwetkę. I chociaż zaczynamy ćwiczyć to po pierwszym tygodniu nie zauważymy spektakularnych efektów. Nie należy się w takich momentach zniechęcać i porzucać rozpoczętych treningów. Naszą pierwsza zasadą powinna być cierpliwość i wspomniane już małe kroki. Jeżeli postawisz sobie prosty do osiągnięcia cel, to zdecydowanie szybciej go zrealizujesz i będziesz mógł podnieść poprzeczkę nieco wyżej.

Jeżeli brakuje Ci kondycji, prowadzisz siedzący tryb życia, chociażby ze względu na pracę jaką wykonujesz, postaraj się wprowadzić do swojego dnia niewielkie zmiany. Zamiast windy wybierz schody, zamiast samochodu zdecyduj się na rower bądź rolki. Tak niewielkie zmiany potrafią przynieść spektakularne efekty. Wraz z upływem czasu możesz zwiększać intensywność ćwiczeń, dodawać treningi i wydłużać ich czas. Dopiero wówczas zauważysz, że mimo mijających miesięcy nadal wytrzymujesz w swoich noworocznych postanowieniach.

Warto próbować zmieniać swoje życie, a obecny czas jest do tego bardzo dobrą okazją. Stopniowe wprowadzanie zdrowej diety opartej na składnikach, które lubisz, zmiana nawyków, zwiększenie aktywności fizycznej – to wszystko sprawi, że Twoje samopoczucie będzie o wiele lepsze. Warto również mieć na uwadze swoje własne zdrowie, które zdecydowanie się poprawi. Wystarczy odrobina cierpliwości i zasada małych kroków. Powodzenia!

Podobne Artykuły