Trening brzucha na plenerowej siłowni. Zestaw ćwiczeń ABS

Trening brzucha na plenerowej siłowni. Zestaw ćwiczeń ABS

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu ma wiele zalet. Pozwala nie tylko wzmocnić mięśnie, lecz również dotlenić organizm. Jeśli zatem chcesz popracować nad swoją kondycją, korzystając przy tym ze słonecznej aury, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim szereg pomysłów na trening brzucha, który możesz wykonać na plenerowej siłowni. Ćwiczenia, które zaproponowaliśmy w tym poradniku, zostały dobrane tak, by mogły je wykonać osoby o różnym stopniu zaawansowania.

Trening na siłowni ogrodowej – poznaj jego najważniejsze zalety

Siłownie do ogrodu cieszą się coraz większą popularnością. Można je dziś spotkać nie tylko w miejskich parkach, lecz również przydomowych podwórkach. Ich podstawową zaletą jest duża uniwersalność. Dzięki przemyślanej konstrukcji pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń, wzmacniających niemal każdą partię mięśniową. Najnowsze badania naukowe dowodzą, że trening na zewnętrznej siłowni może przynieść szereg korzyści. Pozwala on bowiem poprawić sprawność fizyczną oraz dotlenić organizm. Uprawianie sportu na świeżym powietrzu to również dobry sposób, by dostarczyć sobie odpowiednią dawkę witaminy D. Warto pamiętać, że odpowiada ona nie tylko za mineralizację kości i zębów, lecz również korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego i nerwowego.

Plenerowa siłownia – ćwiczenia, które warto wykonać, by wzmocnić mięśnie brzucha

Chcesz mieć płaski brzuch? A może bardziej zależy Ci, by ładnie wyrzeźbić i wzmocnić mięśnie? W tej części naszego poradnika znajdziesz pomysły na ćwiczenia ABS, które możesz wykonać na zewnętrznej siłowni. Zaciekawił Cię ten temat? Nie czekaj i już teraz zapoznaj się z naszymi propozycjami!

Ćwiczenia na drążku

Drążki do ćwiczeń to jedne z podstawowych elementów wyposażenia każdej siłowni plenerowej. Warto zatem wykorzystać je, by pracować nad mięśniami znajdującymi się w okolicach obręczy barkowej, grzbietu oraz brzucha. Jednym z prostszych ćwiczeń, jakie możesz wykonać za ich pomocą, jest unoszenie nóg w zwisie. Od czego zacząć? Złap drążek znajdujący się nad Twoją głową. Ustaw dłonie tak, by odległość między nimi była szersza niż rozstaw ramion. Wisząc na rękach, postaraj się podciągnąć złączone nogi do klatki piersiowej. Taki trening brzucha możesz dodatkowo urozmaicić. Wystarczy, że podczas pociągania nóg będziesz skręcać tułów raz w jedną, a raz w drugą stronę.

Ćwiczenia przy drabince

Podczas ćwiczeń ABS na zewnętrznej siłowni możesz wykorzystać także drabinki ogrodowe. Świetnie nadają się do przeprowadzenia krótkiej rozgrzewki. Jednym z ćwiczeń, które możemy śmiało polecić, jest rozciąganie mięśni bocznych brzucha. Aby je wykonać, stań bokiem do drabinki. Chwyć dłonią szczebelek, który znajduje się na wysokości Twojego ramienia. Pochyl tułów w bok i chwyć drugą dłonią kolejny szczebelek. Ustaw stopy obok siebie. Staw biodrowy wypchnij maksymalnie w bok, napinając przy tym mięśnie brzucha. Postaraj się pogłębić skłon. Następnie wróć do pozycji wyprostowanej.

Pompki na poręczach

Pompki na poręczach to dobry sposób nie tylko na trening brzucha, lecz również wzmocnienie mięśni ramion i klatki piersiowej. Aby je wykonać, stań pomiędzy dwoma drążkami. Następnie połóż na nich dłonie, stosując chwyt zamknięty. Przenieś ciężar ciała na ręce. Podciągnij nogi tak, by nie dotykały podłoża. Wyprostuj ramiona w stawach łokciowych, a następnie zacznij powoli opuszczać tułów. Gdy poczujesz napięcie w stawach barkowych, zacznij powoli unosić tułów do pozycji startowej. Pamiętaj, by podczas wykonywania tego ćwiczenia przez cały czas utrzymywać napięte mięśnie brzucha.

Twister

Obroty na tzw. twisterze to dobry sposób, by wzmocnić mięśnie brzucha i kręgosłupa. Korzystnie wpływają także na zwiększenie ruchliwości stawów biodrowych. Co istotne, ta forma aktywności nie wymaga wiele siły. Właśnie dlatego mogą z niej skorzystać osoby, które dopiero rozpoczynają trening na siłowni ogrodowej. Ćwiczenie rozpocznij od chwycenia drążków, znajdujących się po bokach urządzenia. Następnie ustaw stopy na ruchomym krążku. Skręcaj tułów raz w lewo, raz w prawo. Staraj się stopniowo zwiększać kąt obrotu tak, by poczuć opór mięśni brzucha.

Ćwiczenia ABS na zewnętrznej siłowni – niezawodny sposób na płaski brzuch!

Siłownia plenerowa to dobre miejsce, by przeprowadzić krótki trening brzucha. Mamy nadzieję, że w naszym poradniku, udało Ci się znaleźć kilka pomysłów na ćwiczenia, które pozwolą Ci nie tylko poprawić kondycję, lecz również wzmocnić i ładnie wyrzeźbić mięśnie. Jeśli natomiast nadal szukasz inspiracji, koniecznie zapoznaj się z innymi wpisami na naszym blogu. Znajdziesz tam wiele innych pomysłów na trening kalisteniczny na świeżym powietrzu!

Podobne Artykuły