Małpi gaj w Twoim ogrodzie!!

Odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni w ogrodzie to ważna rzecz. Grządka z ulubionymi kwiatami, drzewka owocowe, oczko wodne, trampolina – można obecnie zrealizować każdy pomysł. Jedną z ciekawszych opcji, którą pokochają nie tylko dzieci jest plac zabaw w ogrodzie.

Małpie gaje w prywatnych ogrodach cieszą się coraz większą popularnością. Zapewniają doskonałą rozrywkę dla całej rodziny ponieważ można je dostosowywać do własnych potrzeb. W zależności od tego, co sobie wymarzysz, możesz stworzyć swój indywidualny projekt, który zagości w Twoim ogrodzie. Plac zabaw w ogrodzie to również wspaniały element dekoracyjny. Mała architektura ogrodowa to już nie tylko klasyczne altany, lecz również elementy, które pozwalają na aktywne spędzanie czasu.

Bardzo dużą zaletą małpich gajów jest fakt, że jest to przestrzeń do zabawy, która dzięki specjalnie zaprojektowanej organizacji zapewnia maksimum rozrywki oraz bezpieczeństwa. Drewniane konstrukcje gwarantują stabilność i wytrzymałość ogrodowego placu zabaw, nawet mimo upływu wielu lat. Należy jedynie pamiętać, by raz na jakiś czas zabezpieczyć drewno odpowiednio przystosowanymi do tego preparatami. Jeżeli zależy Ci na uatrakcyjnieniu wyglądu placu zabaw, można również wykorzystać kolorowe farby do drewna, które sprawią, że całość będzie prezentować się jeszcze weselej.

Co takiego można zamontować na drewnianej konstrukcji?

Tak naprawdę wszystko zależy od wyobraźni i zainteresowań. Bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju elementy pozwalające na ćwiczenie wspinaczki – ścianki, drabinki, specjalnie przystosowane siatki z grubych i wytrzymałych lin – to bardzo fajna podstawa, która pomaga w ćwiczeniach koordynacji ruchowej i równowagi. Oczywiście, nieodzownym elementem każdego placu zabaw jest huśtawka. Któż z nas jako dziecko nie uwielbiał huśtać się aż do nieba? Wraz z klasyczną huśtawką można również zamontować huśtawkę-oponę lub huśtawkę dwuosobową, gdzie można usiąść z kubkiem kawy i ulubioną książką by cieszyć się ciepłym popołudniem. Dobrym rozwiązaniem w każdym placu zabaw są wielopoziomowe, drewniane podesty. Do czego mogą służyć? Już dziecięca wyobraźnia znajdzie dla nich zastosowanie! Mogą stać się wybiegiem dla modelek lub treserów zwierząt, będą sceną dla magika lub młodych aktorów, mogą również przypominać piracki statek, a nawet średniowieczny zamek dla rycerza i księżniczki.

Dzieci uwielbiają się ruszać. Aktywność fizyczna to bardzo ważny element, który silnie wpływa na rozwój najmłodszych. Dzięki prostej i funkcjonalnej konstrukcji, umieszczeniu poszczególnych elementów na metalowych karabińczykach plac zabaw we własnym ogrodzie to świetny sposób na szybką i bezproblemową odmianę przestrzeni przy domu. Warto sprawić swoim pociechom taką przyjemność, a na pewno z radością zaczną spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Zaparszamy do kontaktu:


Podobne Artykuły