Huśtawka bocianie gniazdo plac zabaw

Jak zrobić huśtawkę typu bocianie gniazdo?

Istnieje wiele sposobów na zachęcenie dzieci do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Huśtanie się na huśtawce zaś należy do najlepszych zabaw, skłaniających do wyjścia na dwór! Jednym z rodzajów takich zabawek jest bocianie gniazdo. Chcesz wiedzieć, jak je przygotować? Przeczytaj poniższy artykuł!

Huśtawka niejedno ma oblicze

Tego typu mała architektura przyjmuje najróżniejsze formy. Czasem to po prostu zwykła, pojedyncza deska, zawieszona na sznurkach. Bardzo często rolę huśtawki odgrywa również opona na łańcuchach. Bocianie gniazdo jednak to przemyślany projekt, niosący mnóstwo zabawy i wysoce bezpieczny. Przyjmuje on formę dysku ze sztywniejszym pierścieniem, na którym znajdują się elementy mocujące. Wnętrze zaś stanowi najczęściej siatka z lin, przypominająca nieco pajęczynę. To właśnie na niej maluchy mogą wygodnie kołysać się i oddawać dobrej zabawie. Zresztą nie tylko one – także rodzice odnajdą na bocianim gnieździe upragniony relaks w otoczeniu natury.

Czego będziesz potrzebował do wykonania „bocianiego gniazda”?

Wielu dorosłych, chcąc spełnić marzenia swoich pociech, decyduje się na samodzielne zbudowanie takiej konstrukcji. Huśtawka bocianie gniazdo zdecydowanie należy do elementów przydomowego placu zabaw, które, z odrobiną zacięcia majsterkowicza, stworzy się samodzielnie.

Montując jakiekolwiek huśtawki ogrodowe, warto wpierw przygotować projekt. Do tego trzeba odpowiedniego miejsca na podwórzu, gdzie będzie dość przestrzeni, by można było się nawet nieco mocniej rozbujać. Gdy już odnajdzie się właściwy punkt w ogródku, pora na kompletowanie niezbędnych rzeczy.

Szykując przydomowy plac zabaw, pamiętaj, by dobrać odpowiednie materiały, w tym belki lub kantówki. Ich długość zależy od szerokości i liczby bujaków, które zostaną zamontowane na huśtawce. Minimalna odległość od zewnętrznych krawędzi siedzisk do słupów wynosi około 40 cm. Poza tym będą Ci potrzebne jeszcze:

  • wkręty,

  • odpowiednie siedzisko,

  • łańcuch lub lina,

  • kotwy,

  • zawiesia.

Ponadto potrzebujesz narzędzi, w tym wiertarki, dłuta, wkrętaka, klucza oraz pędzla.

Pora wziąć się do pracy!

Pierwszy krok to impregnacja drewna, dzięki czemu będzie ono odporne na warunki atmosferyczne, jak i owady żywiące się nim. Następnie montujesz równoległe podpory, ustawiając je w kształcie trójkąta. Odległość między nimi powinna wynosić około 180-200 cm, co pozwoli zamontować jedno duże lub dwa mniejsze siedziska. Teraz, używając dłuta, wycinasz otwory na łączenie belek, które muszą na siebie nachodzić. Pora wywiercić odpowiednie otwory w miejscu styku. Gdy to zrobisz – skręć je za pomocą śruby. Pamiętaj, że na wysokości około 80 cm należy wstawić stabilizator zrobiony z kantówki!

Gdy już to zrobisz – przychodzi w końcu kolej na siedziska. Do belki poprzecznej przymocuj zawiesia, a na nich zaczep łańcuchy lub sznurki. Gdy już zawiesisz siedzisko – pozostaje zakotwiczenie konstrukcji w ziemi.

Stwórz idealny projekt huśtawki „Bocianie gniazdo” dla swojej pociechy!

Teraz, gdy już wiesz, jak przygotować huśtawkę ogrodową typu bocianie gniazdo, trzeba wybrać odpowiedniego dostawcę siedziska. Pamiętaj, że dobra zabawa powinna iść w parze z najwyższym bezpieczeństwem. Stawiając zaś na nasze produkty, masz gwarancję, że właśnie tak będzie! Sprawdź dostępną na stronie silownieogrodowe.com ofertę na bocianie gniazdo i już teraz wybierz wyjątkowy plac zabaw do ogródka!

Podobne Artykuły