Jesień w kaloszach = super zabawa

Jesień za oknami już od jakiegoś czasu uprzyjemnia nam dni pięknymi kolorami. Jednakże przelotne deszcze i coraz rzadsze promyki słońca sprawiają, że mamy ochotę spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. W czasie pięknej, jesiennej pogody również, a może przede wszystkim, właśnie dzieci mają najwięcej radości z wycieczek do parku, podczas których mogą poszukiwać kasztanów, wiewiórek robiących zapasy na zimę oraz różnobarwnych liści. Trzeba jednak przyznać, że taki piękny, słoneczny obrazek nie zawsze odnajdujemy w rzeczywistości. Jesienne spacery zazwyczaj wiążą się z omijaniem kałuż i błota… Jednak mamy idealne rozwiązanie tego problemu!

Kalosze! Jest to strzał w dziesiątkę w czasie, gdy zmienna pogoda potrafi podczas wycieczki spłatać nam figla. Dzięki temu obuwiu nie musimy się martwić, że nasze pociechy będą smutne, gdy będą musiały omijać kuszące kałuże – przecież każdy maluch i starszak uwielbia wskoczyć w wodę. Przypomnijmy sobie jaką my – dorośli – mieliśmy kiedyś z tego frajdę.

Jak wybrać odpowiedni model? Na co powinno się zwrócić uwagę?

Mamy możliwość wyboru kilku fasonów. Najpopularniejsze z nich to klasyczne, wysokie kalosze, które sięgają do kolana bądź do połowy łydki. Dzięki sznureczkom wprowadzonym w górnej części cholewki wystarczy delikatnie zawiązać ortalionową część na nogawce spodni aby żadna kropla wody nie znalazła się wewnątrz bucika. Na mniejsze kałuże, gdy ziemia zaczyna już obsychać oraz jest coraz więcej słońca, idealnym rozwiązaniem staną się niskie kalosze – sztyblety. Ich zadaniem nadal jest ochrona nóżek dziecka ale jednocześnie dbają o to aby stopy się nie przepociły. W różnych sklepach można znaleźć całe bogactwo wzorów i kolorów – jedne nakrapiane, w kwiatki, samochodziki lub jednolite. Owszem, jest to istotna kwestia, jednakże w pierwszej kolejności warto postawić na jakość. Kalosze dziecięce muszą spełniać jedną, podstawową, praktyczną funkcję – mają chronić małe stópki przed przemoczeniem, gdyż przemoczenie skutkuje zazwyczaj przemarznięciem, a stąd już krótka droga do przeziębienia i szlabanu na spacery. Ważne aby kalosze były wykonane z masywnej, lecz elastycznej gumy, która będzie chronić nasze dzieci przed wilgocią, zapewnią komfort podczas spacerów i będą wspierać prawidłowy rozwój stóp. Podczas wyboru idealnego modelu warto zainwestować i znaleźć buciki posiadające podeszwę antypoślizgową – uchroni ona przed przykrymi wypadkami podczas zabawy w wodzie i błocie.

Planując zakup kaloszy sprawdźmy dokładnie rozmiar bucika, należy pamiętać, że podczas chodzenia mała nóżka pracuje i przesuwa się, aby zapewnić dziecku komfort wybierajmy obuwie większe o około pół rozmiaru. Dzięki takiemu rozwiązaniu korzystanie z bucików będzie dużo bardziej wygodne.

Różnorodność wzorów zadowoli nawet najbardziej wymagającego, młodego klienta. Dziecięce kalosze cechują się częstymi motywami pojawiającymi się w bajkach i książeczkach, mają przyjemną dla oka kolorystykę – może warto wybrać akurat ten model, który podoba się naszemu szkrabowi? Na pewno dużo chętniej będzie je sam wyjmował z szafki i zakładał na nóżki. Serdecznie polecamy ten rodzaj obuwia, gdyż jest niezwykle funkcjonalny oraz modny i pozwala na swobodną zabawę na placu zabaw bez względu na pogodę.

Podobne Artykuły