Jak poprawić kondycję fizyczną? 5 złotych zasad.

Jak poprawić kondycję fizyczną? 5 złotych zasad.

Regularne ćwiczenia to doskonały sposób na zdrowy organizm oraz wymarzoną sylwetkę. Niestety, coraz częściej można usłyszeć wymówki, że nie ćwiczymy, ponieważ brakuje nam czasu, mamy siedzącą pracę, zaczynamy od jutra. Przyznajmy się sami przed sobą, ile razy padała taka wymówka? I dlaczego tak się dzieje, skoro postanawiamy, że nareszcie zaczniemy ćwiczyć? Najprawdopodobniej nasza niechęć nie jest spowodowana brakiem czasu, lecz nieprzyjemnymi wspomnieniami wynikającymi z nieudanych prób, które podejmowaliśmy wcześniej. Zazwyczaj spotykamy się ze zdjęciami z siłowni, gdzie można zauważyć piękne sylwetki i ani kropli potu – jednakże czy tak jest naprawdę? Aby osiągnąć taki efekt trzeba najpierw zadbać o swoją kondycję, wytrzymałość. Te kilka rad na pewno wam pomogą i nie sprawią, że pierwsze treningi będą katorgą.

 1. Ćwicz w każdej chwili
  Dziwna rada? Wcale nie! Jeżeli myślisz – „jak mam ćwiczyć siedząc w pracy z biurkiem?” – i uważasz, że tak się nie da, to jesteś w błędzie. Na pewno możesz, nawet siedząc, robić wspięcia na palcach, dzięki czemu będziesz wzmacniać mięśnie łydek. Gotujesz w domu obiad? Spróbuj robić wymachy nogami, zamiast kucać by sięgnąć po coś z szafki, wystarczy zrobić przysiad. Niby nic, a okaże się, że będzie to wielki krok do przodu.
 2. Rozciągaj się
  Nikt nie oczekuje, że od razu przebiegniesz maraton… Pierwsze treningi mogą opierać się głównie na rozciąganiu. Czy wiedzieliście, jak wiele może dać prawidłowe i regularne rozciąganie? Niećwiczone mięśnie są skurczone i zbite, jeżeli zaczniesz je systematycznie rozciągać, to po niedługim czasie zauważysz, ze Twoje obwody staną się mniejsze.
 3. Zamiast windy wybierz schody
  Mieszkasz na piętrze, a może masz schody w pracy? Jeżeli masz do wyboru schody i windę, to wybieraj schody! To niewinne ćwiczenie doskonale sprawdza się, gdy chcemy poprawić naszą kondycję i wzmocnić mięśnie nóg.
 4. Porzuć samochód
  Nie trzeba traktować tego zbyt dosłownie, szczególnie, że nie zawsze mamy taką możliwość. Jednakże jeżeli dojeżdżasz do pracy, to zaparkuj samochód trochę dalej i wybierz się na spacer. Dodatkowo dotlenisz organizm i nabierzesz energii.
 5. Dobrze rozplanuj treningi i ich intensywność
  Musisz zwrócić uwagę na to, która pora dnia jest dla Ciebie najlepsza – rano, czy wieczorem. Nie musisz się również forsować – pierwsze treningi nie muszą trwać półtorej godziny. Wystarczy, że rozpoczniesz od 15 – 20 minut i będziesz stopniowo zwiększać ilość ćwiczeń oraz powtórzeń.

Poprawa kondycji nie następuje z dnia na dzień. Dlatego też nie warto rezygnować z podjętych ćwiczeń. Należy również pamiętać, że mięśnie też potrzebują odpoczynku i chwili na regenerację – codzienne treningi nie są więc dobrym rozwiązaniem i warto zaplanować je co drugi, a nawet, co trzeci dzień. Kiedy już poczujesz, że stać Cię na naprawdę wiele, to zobaczysz, że możesz wszystko osiągnąć.

Podobne Artykuły