Ćwiczenia na świeżym powietrzu

Każdy rodzaj treningu niesie dla naszego organizmu wiele zalet, lecz należy pamiętać, że powinien być dostosowany do naszych możliwości i potrzeb. Bardzo dużą popularnością zaczynają się cieszyć treningi na świeżym powietrzu. To nie tylko dużo lepsza opcja dla biegania na bieżni, lecz również wielu innych typów treningów. Dlaczego warto ćwiczyć na dworze? Powodów jest bardzo dużo!

  1. Każda pora roku ma swoje zalety, wystarczy tylko zacząć je dostrzegać i pomijać negatywy, takie jak trochę niższa temperatura, mżawka lub wiatr. Ćwiczenia na świeżym powietrzu są doskonałym wyborem nie tylko wtedy, gdy chcemy zadbać o nasze ciało. Taki trening bardzo pozytywnie wpływa również na naszą psychikę, ponieważ ma działanie rewitalizujące.
  2. Regularne treningi na siłowni lub w klubie fitness bardzo często wiążą się z uciążliwymi dojazdami, często komunikacją miejską, która nie jest zbyt miłym środkiem transportu. Jeżeli dojeżdżamy własnym autem, to na pewno spotykamy się z nieprzyjemnymi korkami. W ten sposób nasza motywacja może gdzieś ulecieć i już nie wrócić. A przecież, jeżeli zdecydujemy się na trening na dworze, to wystarczy tylko wyjść z mieszkania i gotowe. Treningi na świeżym powietrzu sprawiają, że jesteśmy dużo bardziej zmotywowani.
  3. Może ten powód wydać się niedorzeczny, lecz gdy przez chwilę się nad nim zastanowimy, to odnajdziemy tu ziarno prawdy. Treningi na świeżym powietrzu podnoszą naszą samoocenę i poprawiają naszą wiarę w siebie. Zazwyczaj gdy jesteśmy na siłowni, mamy wrażenie, że wszyscy przyglądają się temu, jak ćwiczymy. Ten problem dotyka zazwyczaj początkujących, lecz również osoby, które regularnie przychodzą na treningi, mają czasami z tym problem. Ćwicząc na dworze, na przykład we własnym ogrodzie, możemy czerpać dużo większą satysfakcję z naszych wysiłków, nawet, jeżeli postanowimy wcześniej skończyć trening.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu mają wiele zalet. Są dużo tańsze, dzięki nim nasz organizm otrzymuje odpowiednią, codzienną dawkę witaminy D, którą czerpiemy z promieni słonecznych, podnoszą naszą samoocenę. Warto zdecydować się na taką formę treningu. Wystarczy odrobina chęci i motywacji by efekty były spektakularne, a nasze samopoczucie dużo lepsze.

Podobne Artykuły