Hamaki do ogródka, rozwieszone między drzewami

Jaki hamak do ogrodu?

Każde dziecko lubi beztroskie bujanie w hamaku. Przecież od niemowlaka uwielbiamy uczucie kołysania, dlaczego więc miało by to się zmienić w okresie dzieciństwie, a nawet w wieku dorosłym? Nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet będąc dorosłą osobą móc spełniać swoje marzenia. Teraz można przenieść te marzenia do własnego ogrodu!

Istnieje kilka rodzajów hamaków. Największą popularnością cieszą się hamaki tradycyjne,są przymocowywane do dwóch drzew za pomocą liny, jednakże współcześnie, coraz więcej projektów ułatwia posiadanie własnego hamaka dzięki specjalnym, stabilnym stelażom. Największą zaletą klasycznych hamaków jest wygoda, którą gwarantują oraz bezpieczeństwo, ponieważ bardzo trudno z nich wypaść. Inną opcją, która jest bardzo zbliżona do tradycyjnej formy, jest hamak z poprzeczkami. Materiał na którym się wypoczywa zostaje przymocowany do dwóch, ułożonych równolegle porzeczek – efektem jest mniejsze „zapadanie się” podczas relaksu. Niestety, hamaki z poprzeczkami są o wiele bardziej podane na wywracanie się, w związku z czym nie są zalecane dla dzieci. W ostatnich sezonach największą popularnością cieszyły się hamaki-fotele. Jest to doskonała opcja do każdego ogrodu. Wypoczynek w hamaku-fotelu jest o wiele bardziej komfortowy i pozwala na swobodny relaks ponieważ dzięki specjalnemu ułożeniu materiału otrzymujemy odpowiednie wsparcie będąc w pozycji siedzącej.

Warto pamiętać, że szeroki wybór hamaków do ogrodu nie ogranicza się jedynie do wersji dla dorosłych. Dostępne są również specjalnie zaprojektowane i dostosowane hamaki dla dzieci, a nawet dla niemowląt. Można wybierać wśród klasycznych hamaków w wersji mini, jak również można zdecydować się na hamak-fotelik z dodatkowymi pasami bezpieczeństwa dla maluszka.

Kupując hamak do ogrodu należy też zwrócić uwagę na materiały. Dobra jakość gwarantuje nie tylko trwałość, lecz również odpowiada za bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Najczęściej spotykanym materiałem jest oczywiście bawełna, jednakże nie każda będzie dobrym wyborem, dlatego też należy szukać bawełny nieprzetwarzanej, z certyfikatami, gdyż otrzymujemy w ten sposób gwarancję najlepszej jakości. Można również spotkać się z hamakami, które zostały wykonane przy wykorzystaniu sztucznych materiałów. Poliester jest domieszką, która zazwyczaj zostaje dodawana do bawełny by ją wzmocnić, natomiast polipropylen to materiał wykorzystywany do produkcji hamaków siateczkowych.

Szukając w ogrodzie idealnego miejsca do zawieszenia hamaka, warto wybrać lokalizację zacienioną i osłoniętą od wiatru. Należy również pamiętać, by w odpowiedni sposób zawiesić hamak – powinien wisieć minimum 80 cm nad ziemią, gdyż po obciążeniu dojdzie do obniżenia się materiału. Optymalną wysokością do zawieszenia hamaka jest 100-120 cm nad ziemią.

Hamak to wspaniały wynalazek. Pozwala na spokojny i komfortowy wypoczynek, sprawia, że dziecięce marzenia zostają spełnione. Dobrze dobrany hamak może służyć przez wiele lat gwarantując zabawę i relaks. Dodatkowym plusem jest fakt, że każdy hamak przepięknie prezentuje się na tle zielonego ogrodu zachęcając do chwili zapomnienia.

Podobne Artykuły