Kącik dla dzieci w ogrodzie

Kącik dla dzieci w ogrodzie – o czym należy pamiętać?

Każde dziecko to mały odkrywca – poszukują, sprawdzają, są ciekawe świata. Największą radość sprawia im możliwość swobodnej zabawy i rozwijania swoich zainteresowań oraz pomysłów, a jeżeli dodatkowo mogą to robić na świeżym powietrzu, wówczas ich uśmiech sięga od ucha do ucha. Warto zadbać o odpowiednie miejsce w ogrodzie, gdzie każda pociecha mogłaby bezpiecznie i swobodnie bawić się oraz spędzać wolny czas. Jednakże aby takie miejsce było dobrze zaaranżowane, warto pamiętać o kilku ważnych punktach, które należy spełnić.

  1. Lokalizacja
    Planując ogród, a w nim kącik do zabawy dla dziecka, warto dobrze zastanowić się nad miejscem, gdzie nasze pociechy będą się bawiły. Powinno to być miejsce, które można swobodnie obserwować z okna, tak, aby mieć pewność, że nie przydarza się żaden zły wypadek. Wówczas, jeżeli będą Cię wzywać obowiązki domowe, będziesz mógł swobodnie zostawić dziecko by nie przerywało swojej ulubionej zabawy.
  2. Podłoże
    Każde dziecko uwielbia biegać i skakać. Należy o tym pamiętać również podczas przygotowywania miejsca do zabawy. Podłoże nie powinno być twarde, jak chociażby wyłożone kostką brukową. Doskonałym pomysłem jest piaszczyste podłoże lub ewentualnie zielony trawnik, dzięki którym każdy upadek zostanie częściowo zamortyzowany.
  3. Wyposażenie kącika zabaw
    Chyba jeden z najważniejszych punktów! Poza uwielbianą przez każde dziecko piaskownicą, można zaszaleć i stworzyć mały plac zabaw. Radość z tego będzie miał zarówno maluszek, jak również kilkulatek. Drewniane konstrukcje, ścianka wspinaczkowa, drabinki oraz zjeżdżalnia to podstawa! Taki małpi gaj w ogródku zapewni dziecku wiele możliwości do zabawy, jak również będzie wspomagał jego rozwój ruchowy i zachęci do aktywności fizycznej.

Tak zaaranżowana przestrzeń w domowym ogrodzie sprawi, że dziecko oderwie się od bajek i zacznie chętnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Kolorowe konstrukcje wykonane z bezpiecznych i stabilnych elementów pozwolą na zdobywanie nowych umiejętności, a dobra lokalizacja sprawi, że będziemy spokojni o bezpieczeństwo maluchów. Dlatego też warto zachęcać dzieci do zabawy, gdyż w ten sposób nie tylko uczą się nowych rzeczy, rozwijają wyobraźnię, lecz również dbamy tak o ich zdrowie.

Tak wyglądają zrealizowane przez nas propozycje:


Podobne Artykuły