Zalety małpiego gaju w ogrodzie

Małpi gaj w naszym ogrodzie? Dlaczego nie! To doskonały pomysł gwarantujący świetną rozrywkę dla naszych dzieci, a nawet również dla nas samych. Jakie są zalety z posiadania takiego placu zabaw w własnym ogrodzie? Jest ich bardzo dużo!

 1. Zawsze mamy dzieci na oku
  Wydaje się, że to najważniejsza zaleta małpiego gaju w ogrodzie. Możemy swobodnie pozwolić dzieciom bawić się na świeżym powietrzu bez obawy, że oddalą się za daleko, bądź spotkają kogoś obcego.
 2. Dzieci zwiększają swoją aktywność
  Przyznajmy, jeżeli mamy w ogrodzie własny plac zabaw, to dzieci częściej oraz chętniej z niego korzystają. Pamiętajmy, zabawa na świeżym powietrzu poprawia kondycję fizyczną dzieci, co bardzo dobrze wpływa na ich zdrowie.
 3. Możemy dostosować konstrukcję do wieku dzieci
  Oczywiste jest, że trzylatek będzie bawił się na całkiem innych sprzętach, niż ośmiolatek. Możliwość stworzenia małpiego gaju składającego się z konstrukcji dostosowanych do wieku dziecka, to bardzo duża zaleta.
 4. Rozbudzamy dziecięcą wyobraźnię
  Tak naprawdę, ogrodowy małpi gaj może stać się wszystkim. Dziecięca wyobraźnia nie ma ograniczeń. Każdego dnia możemy dzięki temu znaleźć w naszym ogrodzie coś innego – średniowieczny zamek, statek kosmiczny, piracką łódź. Warto zachęcać dzieci do kreatywnych zabaw.
 5. Wspólna zabawa z przyjaciółmi
  Dzieci potrzebują zabawy z przyjaciółmi. Wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu podczas wesołej zabawy to doskonała lekcja dla każdego dziecka. Uczą się wówczas obowiązujących norm społecznych, asertywności, dzielenia się, uczciwej rywalizacji i współpracy oraz wielu innych istotnych cech.

Przydomowy małpi gaj to doskonałe rozwiązanie jeżeli chcemy zadbać o dobry rozwój naszego dziecka. Beztroska zabawa na świeżym powietrzu, zdobywanie nowych umiejętności, nauka wytrwałości, aktywność fizyczna, kontakty z zaproszonymi przyjaciółmi – to tylko niewielki ułamek zalet jakie można przypisać posiadaniu małpiego gaju w ogrodzie. Spróbujcie i przekonajcie się sami, jak wiele frajdy może dać takie miejsce.Podobne Artykuły