Zimowe zabawy na śniegu

Zima! Pora roku, na którą każde dziecko czeka z niecierpliwości i cieszy się najprawdziwszym szczęściem, gdy tylko zobaczy, że spadają pierwsze płatki śniegu. I chyba tylko dzieci potrafią tak bardzo cieszyć się z minusowych temperatur, mroźnego wiatru, zaśnieżonych chodników i dróg oraz przemoczonych ubrań i butów. Warto jednak wyrwać się z ciepłych i suchych czterech ścian, by zażyć trochę świeżego powietrza i przypomnieć sobie, jak fajnie jest być dzieckiem. W co zatem warto bawić się razem z swoją pociechą?

Lepienie bałwanów to zabawa dająca radość nie tylko najmłodszym! Czy nie warto czasami pozwolić sobie na odrobinę swobody i beztroski? Dzięki temu nie tylko dotlenimy nasz organizm, a w słoneczny dzień zapewnimy mu właściwą dawkę naturalnej witaminy D, lecz również odpoczniemy od codziennych obowiązków.

Zabawa „budujemy igloo” to idealne rozwiązanie dla małych budowniczych, których pasją są wszelkiego rodzaju koparki, spychacze, betoniarki i konstrukcje z klocków. Dziecko na pewno ucieszy się, gdy pokażemy mu, że śnieg też może pełnić funkcję budulca. Tworzenie śnieżnych bloków, łączenie ich za pomocą śnieżnej zaprawy to prawdziwa frajda!

Zimowa strzelnica to zabawa dla każdego. Wystarczy, że wybierzecie kilka miejsc, które będą waszymi celami – możecie tam ustawić mini-bałwanki. Później już tylko komenda: „Cel! Pal!” Z pomocą tej gry możemy ćwiczyć swoją celność i koordynację wzrokowo-ruchową. A dla każdego, kto ceni sobie klasykę warto powrócić do najnormalniejszej i najweselszej bitwy na śnieżki.

Zimowe zabawy na śniegu to doskonały sposób na zahartowanie naszego dziecka. Nie powinniśmy unikać aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, tylko dlatego, że spadło trochę śniegu.

Podobne Artykuły